Dveřní kliky a kování

Kromě výběru a montáže dveří Vám poradíme také s výběrem vhodného dveřního kování a klik. I při nákupu a instalaci dveřního kování na Vás totiž čeká řada úskalí a otázek, na které si musíte umět odpovědět.

Je potřeba znát správnou rozteč, šířku dveří, rozmyslet si, jakou míru zabezpečení požadujeme nebo jaký materiál bude nejvhodnější po stránce designu i kvality.

Rozlišujeme kování a kliky interiérové a vchodové. Vchodové kování musí být podstatně robustnější a plnit také bezpečnostní funkci.

Dále vybíráme mezi klasickým kováním štítovým a moderním kováním rozetovým, které je rozděleno na dvě samostatné části  - kliku a zámek. Interiérové dveře se osazují třemi typy zámků, které jsou označovány zkratkami:

  • BB (otvor pro pokojový klíč),
  • PZ (otvor pro vložkový zámek FAB) a
  • WC, který je speciálně upraven pro praktické použití na toaletě nebo v koupelně tak, abyste se nemuseli trápit s klíčem, ale pouze jednoduše otočili WC kličkou.

Jak vidíte i zde je potřeba dát pozor na řadu věcí, ideálně si opět raději nechat poradit od profesionálů a dveře si pořídit včetně montáže kování a klik. Zabezpečení zámku například výrazně zvyšuje tzv. překrytí vložky. Chcete-li však takové kování dokoupit bez nové odpovídající vložky, musíte přeměřit, zda ta vaše původní nebude na vnější straně dveří příliš krátká. Pokud by byla, dveře by nešly odemknout. Podobných problémů se může při výběru a následné instalaci dveřního kování vyskytnout celá řada.

S námi máte jistotu, že zvolíte správně a montáž proběhne rychle a bez problémů. Samozřejmostí je záruka na materiál i provedenou práci, která Vám zaručuje, že i pokud by se následně nějaký problém vyskytl, přijedeme a vše upravíme podle Vašich požadavků.

Nabízíme široký výběr kování s nepřeberným množstvím povrchových úprav od mosazi, přes bronz, chrom a hlínik až po efekt nerezu, a to v nejrůznějších designech od klik klasických, přes moderní až po rustikální nebo speciální kování pro posuvné dveře. Vybírat můžete jak z katalogů našich dodavatelů dveří, tak od specialistů na dveřní a okenní kování, firem Metal-bud nebo Domino.

Image

 

 

 

   

Domino doors - Domino dveře

Kliknutím na logo společnosti zobrazíte nabídkový katalog příslušné značky.